niedziela, 8 czerwca 2014

Pas do pończoch "Matrioszki" - Greta Vintage Store / "Matryoszka dolls" garter belt

Jakiś czas temu zaczęłam zmieniać swoją garderobę od podstaw i pożegnałam się z praktycznie wszystkimi parami rajstop. Ich miejsce zastąpiły pończochy - klasyczny symbol elegancji. Zaczęłam swoją przygodę od noszenia tych samonośnych, jednak nie trwało to długo. Postanowiłam zaopatrzyć się w pas i na dobre rozkoszować się noszeniem pończoch. 

Some time ago I started to modify my dress from the bottom up and I said "goodbye" to all my tights. They were replaced by stockings - the classiccal symbol of elegance. I began my experience with wearing hold-up stockings, however it didn't take long. I decided to buy a garter belt and enjoy wearing stockings. 


Naturalnym krokiem było odwiedzenie po raz kolejny strony sklepu Greta Vintage Store.
Nie chciałam kupować zwykłego, czarnego pasa, bo taki planuję uszyć samodzielnie. Ten miał być ciekawy,  lecz do noszenia na co dzień. Stanęło na modelu "Matrioszki". Są to rosyjskie drewniane zabawki - laleczki w ludowych strojach, jedna włożona w drugą. 

The first and natural step was visiting Greta Vintage Store (polish online shop with stockings, pin up/retro garter belts and clothing). I didn't want to buy black, usual belt because I'm going to sew it by myself. This garter belt had to be quiant but also on the daily use too. I decided to buy "Matryoshka dolls" pattern. There are wooden, Russian toys - dolls dressed in folk jumper dresses, placed one inside the other.


Pas jest wykonany solidnie, nie widać żadnych niedociągnięć. Na żywo prezentuje się zdecydowanie ładniej, niż na zdjęciach sklepowych. Urzekł mnie już od pierwszego założenia. Zdecydowałam, że dlatego warto go Wam pokazać.

The garter belt is solid, there are no shortcomings. It presents much better than in the pictures posted on the website. It charmed me at first sight. I desided then that it's worth to be shown.Pas występuje w wersji z 6 podwiązkami o szerokości 2.5 cm, zakończonych metalowymi żabkami. Dodatkowym atutem są regulatory, umożliwiające dowolne wyregulowanie długości podwiązek. 

The garter belt has 6 suspenders (1 inch wide), finished with metal clips. The additional adventages are adjusters which allow to control suspenders' lenght.Pas umożliwia noszenie pończoch przez cały dzień, bez martwienia się o ewentualne odpinanie. 
Wykończony jest uroczą falbanką. 

The belt allows wearing stockings all day without worrying about unfasten them. It is finished with lovely frill.


Pas noszę regularnie już dość długo i jak dotąd nie zauważyłam żadnych uszkodzeń. Bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Jeśli chodzi zaś a samo zamówienie, przebiegło szybko i bezproblemowo. Otrzymałam nawet rabat na kolejne. Z pewnością jeszcze kiedyś zrobię tam zakupy :)

I wear the belt regularly and I haven't noticed any damages so far. 
As for my ordering from Greta Store, it proceeded quickly and without any problems. I even got a discount for another ordering. For sure I'll do shopping there again.---
Jak widzicie, to mój pierwszy post, który doczekał się angielskiego tłumaczenia. Cieszy mnie coraz większa liczba zagranicznych gości i planuję uaktualnić dużą część notek, by blog stał się łatwo dostępny. Postaram się robić to systematycznie, jednak zajmie mi to trochę czasu :) Przepraszam również za wszelkie błędy, jednak niestety będą się one pojawiać, ponieważ ciągle się uczę. 

As you can see, this is my first post in english. I'm happy that number of my foreign visitors is still increasing. I'm going to update a big part of my posts in order to my blog was easy to understand. I'll try to do it systematically but it will take some time. I'm sorry for all the mistakes but they will be apeear. I'm still learning though ;) 
7 komentarzy:

 1. Jaki śliczny, aż pozazdrościłam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dość,że ładny i oryginalny to jeszcze funkcjonalny :O Może też o podobnym pomyślę?...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest przepiękny i cudnie wykonany <3 Przy najbliższej okazji kupię sobie zapięcia i będę kombinować z szyciem - na pewno nie wyjdzie tak świetnie jak ten, ale warto próbować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już mam wycięte części i coś nie mogę dalej ruszyć... :D

   Usuń
 4. Pas śliczny i elegancko wykończony :0 Najważniejsze, że jest nietypowy...

  OdpowiedzUsuń